Τρίτη, 04 Μάρτιος 2014 11:38
Δήμος Αχαρνών

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ –ΧΑΝΙΑ 1-1 - «ΚΑΘΑΡΗ ΚΛΟΠΗ» ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ισόπαλος έληξε ο αγώνας μεταξύ Αχαρναϊκού και Χανίων μετά από 93 λεπτά σκληρής αναμέτρησης. Απ’ την αρχή του ημιχρόνου, μόλις στο 9΄ λεπτό, η γηπεδούχος ομάδα προήγηθηκε 1-0 με σουτ του Ντο-Σάντος ενώ δημιούργησε πολλές ακόμη ευκαιρίες για γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι συνεχίστηκε σε έντονο ρυθμό , με πληθώρα φάουλ και τραυματισμών, αλλά και κίτρινων καρτών που έλαβαν και οι δύο ομάδες αμφότερες. Στο 90 ο διαιτητής σφύριξε το τέλος της επερχόμενης νίκης για τον Αχαρναϊκό, δίνοντας πέναλντι για χέρι του Ντο Σάντος υπέρ της φιλοξενούμενης, που εκτέλεσε εύστοχα ο Ντίνος Πάγκαλος.

Μία ομολογουμένως αμφιλεγόμενη απόφαση που πάρθηκε με αρκετή καθυστέρηση, γεγονός που εξαγρίωσε τους φιλάθλους αλλά και τους συντελεστές της ομάδος του Μενιδίου.

Ο τεχνικός της ομάδας κ.Γιώργος Βαζάκας έκανε λόγο για «αλλοίωση του αποτελέσματος» και κακής διαιτησίας, αφήνοντας υπονοούμενα για μεροληπτική στάση του διαιτητή. «Ήταν κλοπή καθαρά».

Παρ’ όλα αυτά δήλωσε ευχαριστημένος από την απόδοση των παικτών του για την πολύ καλή τους εμφάνιση σε έναν δύσκολο αγώνα, απέναντι σε μία ομάδα που μέχρι πρότινος ταλαντευόταν μεταξύ πρώτης και δεύτερης θέσης στον βαθμολογικό πίνακα.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Παγούδης, Μωυσιάδης, Ιορδανίδης, Νιάρος, Αθανασίου (86' Μαγγίνας), Χριστόπουλος (40' Προβατίδης), Ντος Σάντος, Νεόφυτος, Παραράς, Λιαπάκης, Ντε Πάουλα (75' Σκούφαλης).

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Μουράτ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Παγώνης (46' Καμπλιώνης), Χατζηησαΐας, Γκούμας, Σκάρος, Βασιλόγιαννης (68' Μπουντόπουλος), Πάγκαλος, Μανωλάς, Λουκίνας, Ζντράβκοβιτς (46' Μαργκουδάκης), Παπατζίκος